Hõimurahvaste palvepäeva läkitus

Pühapäeval, 19. oktoobril 2014 palvetatakse Eestimaa kirikute jumalateenistustel  meie sugulasrahvaste  pärast. Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud, Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Piibliselts tähistavad hõimurahvaste  palvepäeva.


 Armsad õed ja vennad!

Inimesi ühendavad üksteise eest  vastutust ja osadust luues  väga erinevad suhtlustasandid: perekond, kogukond, hõimkond, keelkond jms. Hõimurahvaste tunnuseks on suur  kultuuriline ja keeleline  ühisosa, mis annab eelduse üksteist mitte ainult  paremini mõista,  vaid ka aidata ja toetada. Nende  talentide kasutamist ootab meilt ka Jumal. 

Kus mujal kui kogudustes ja kirikus võiksime seda  ülesannet paremini mõista ja teoks teha? Iga hõimu  või rahva  vaimujõud sõltub  tema usust,  tema suhtest Jumalaga.  Võimalus süveneda emakeelsesse Jumala Sõnasse võib kaasa  tuua  lausa  vaimuliku ja rahvusliku ärkamise – nii nagu juhtus  Eestis 18. ja 19. sajandil. 275 aasta eest  ilmunud  eestikeelne Piibel andis suurema võimaluse just meie maarahvale. 

On suur  arm, et võime rõõmustada esmakordselt ilmunud  udmurdikeelse Piibli üle. Hõimurahvaste  peres   jääb    järjest    vähemaks   neid,    kellele   Jumala   Sõna    jääb kodukeelsena kättesaamatuks. Siiski ei ole veel paljudel  soomeugri rahvastel võimalik lugeda  Piiblit tervikuna. Tänu  paljude  kaasabile ja toetusele läheb  piiblitõlkimise  töö küll edasi,  aga  vajab  jätkuvalt  meie  eestpalveid. 

Samuti  on  meil  põhjust tuua  tänu nende  eest,   kes  kuulutavad sugulasrahvaste  keskel  Head   Sõnumit.   Mõelgem   ka kohalikele kogudustele ja töötegijaile, kes oma rahvast teenivad. Olgem selle kõige eest  tänulikud ning andkem oma panus Pühakirja  levikuks! See on rikkus,  millega  on  tulevikku  igal inimesel,  perel  ja rahval!  On  ju  laulik  öelnud: „Rõõmutsegu rahvad ja hõisaku rahvahõimud, sest sina mõistad rahvale kohut õigluses ja juhatad rahvahõime maa peal!” (Ps 67:5) 

Peapiiskop Andres Põder, Eesti Kirikute Nõukogu
Mihkel Kukk, Eesti Evangeelne Allianss
Tiit Salumäe, Eesti Piibliselts

Pildid oikumeeniliselt palvuselt Tallinna Jaani kirikus. Ülal laulab udmurtide ansambel.
Alguspalve oli saamipärane:


Osalesid Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute esindajad ja soomeugrilastest külalised:


Esitati näide vadja missast:


Pärast palvust sai suhelda kohvikus:
Eelmine
Hõimunädala kava kirikutes ja kogudustes
Järgmine
Eesti Piibliseltsi XXI Piiblipäev 8.11.2014 Jüris

Vastused puuduvad

Email again: