Ilmunud on Eesti Piibliseltsi jõulumargid

2018. aasta margid jõuluevangeeliumi ning piltidega Michael Sittowilt on saadaval meie kontoris.

Jõulumarke tutvustava ülevaate on kirja pannud Rita Puidet ajalehes Eesti Kirik:
„Eesti Piibliseltsi jõulumarkidelt vaatavad sel aastal vastu Jaakobus vanem ja neitsi Maarja lapsega.
Eesti kunsti- ja kultuurielu üks tähtsündmus sel aastal oli kindlasti juunist septembrini Kumus vaadata olnud Michael Sittowi (1469–1525) maalinäitus. Tallinnas sündinud ja siin ka surnud meister töötas Hispaania, Madalmaade, Taani ja Inglise õukonnas.
Portreede kõrval oli oluline koht tema loomingus ka kirikukunstil. Nii leiab Tallinna Niguliste kirikust 500 aastat tagasi Kannatusaltari vasaku tiiva välisküljele maalitud Jaakobus vanema ja neitsi Maarja lapsega, kes kujutavad austust, imetlust, pühendumust ja usaldust. See on üks suurematest säilinud maalidest kunstniku elu lõpuperioodist ja on nüüd jõudnud Eesti Piibliseltsi jõulumarkidele.
Margid on kujundanud ikka Mikk Leedjärv.
Piibliselts tänab jõulumarkidega kõiki, kes on toetanud seltsi tööd ning selle kaudu pühakirja tõlkimist ja levitamist. Kõige suurema levikuga eestikeelne Piibel ilmus 50 aastat tagasi piiri taga, viimane tõlge aga aastal 1997. Töö uue tõlkega on alanud. Tehes annetuse piibliseltsile, saavad kõik anda oma osa tõlke valmimisse.
„Meie Eesti riik on saanud 100 aastat täis. Riik on tugev ja jätkusuutlik siis, kui Jumal seda hoiab. See eeldab ka riigipoolset hoolimist oma kodanikest, kristlike väärtuste austamist ning jätkuvat kohalolu meie elus,“ kirjutatakse Eesti Piibliseltsi pöördumises.“
Eesti Kirik 07.12.1018
Eelmine
Maarja-Magdaleenas võeti aega hõimurahvastele
Järgmine
Head pühadeaega!

Vastused puuduvad

Email again: