Jõulumargid Kehras

Kehra raamatukogus avati 11. detsembril Eesti Piibliseltsi jõulumarkide näitus.

Kaunistusotstarbega markidel on Jeesuse sünnilugu Luuka evangeeliumist ja teemakohased illustratsioonid eri autoritelt. Margid on mõeldud tänutäheks seltsi töö toetajatele, aga ka selle töö ja Piibli meeleolukaks tutvustamiseks.

Esmakordselt anti Eesti Piibliseltsi jõulumargid välja juba üle 20 aasta tagasi, 1996. aastal. Esimestel aastatel avaldati ilumargid koostöös Taani Piibliseltsiga, hiljem hakkas meie piibliselts ise kujundajaid valima. 

Tuntud eesti kunstnike Eduard Wiiralti, Jüri Arraku, Epp Maria Kokamäe, Tiina Sildre, Maara Vindi jt kõrval on kasutatud Küprose, Armeenia, Jaapani ja teiste välismaa autorite töid. Jõulumarkidel on koha leidnud ka mitmed Eesti kirikutes asuvad vitraažid ja kunstiteosed. Möödunud aasta jõulumargil on maailmakuulsa Eesti kunstniku Michel Sittowi 500 aastat tagasi maalitud „Püha Jaakobus vanem ja Neitsi Maarja lapsega“ Niguliste kirikus asuva Kannatusaltari vasaku tiiva välisküljelt. Tegu on ühe suurema säilinud maaliga Sittowi elu lõpuperioodist.

Käesoleva aasta piibliseltsi jõulumargil, mida Kehra näitusel esitleti, on Serbia kunstniku Sergei Popovi illustratsioonid. Nagu tavaliselt, on tänavugi terviku kujundanud Mikk Leedjärv.

Jõulumarkide näitus Kehra raamatukogus on avatud küünlapäevani.

Eelmine
Jõulukuu raamatumüük 2019
Järgmine
Tänukiri Eesti Piibliseltsile

Vastused puuduvad

Email again: