Piibliseltsi esimees valiti aasta eurooplaseks

MTÜ Eesti Euroopa Liikumine nõukogu otsustas anda tänavuse Aasta Eurooplase tiitli piiskop Tiit Salumäele.
Aasta Eurooplase aunimetuse pälvis piiskop Tiit Salumäe oma töö eest konfessioonide koostöö arendamisel Eestis, Euroopas kui ka mujal maailmas.

Välja toomist väärivaks sündmuseks võib lugeda tema juhtimisel korraldatud oikumeenilist Eesti, Läti ja Leedu kirikute tänujumalateenistust Brüsselis, mis kinnitas, et Eesti kirik ja kirikute esindajad on euroopalike ideede pühendunud kandjad. Tema panus reformatsiooni 500. juubeliaasta tähenduse mõtestamisel, sündmuste organiseerimisel ja muudatuste juhtimisel on olulisel kohal kogukonna suhtumises religiooni.

Piiskopina juhib Tiit Salumäe luterlikus kirikus Lääne-, Järva- ja Viru praostkonna ning Venemaa eestikeelse diasporaa tegevust. Ta on teeninud väliseesti kogudusi nii Peterburi Jaani kirikus kui mujal Venemaal ning mitmel pool Euroopas, teinud koostööd Soome kogudustega juba 1980.aastate lõpust.

„Iga kirik ning kogudus peaks aitama meid euroopalikumaks muutuda, omavahel ühendada ja selleks on piiskop Tiit Salumäe andnud suure panuse,“ ütles Eesti Euroopa Liikumise nõukogu liige Tõnu Karu.

Eesti Euroopa Liikumise antava aasta eurooplase tiitliga soovitakse tunnustada neid eestlasi ja organisatsioone, kes on andnud väärika panuse Eesti ja Euroopa suhete kujundamisse, toetanud kodanikuühiskonna arengut ning aidanud kaasa Eesti ühiskonna teadlikkuse suurendamisele Euroopast.

Eesti Euroopa Liikumine valib aasta eurooplast juba neljateistkümnendat korda. Tiitli on varasemalt saanud ka tänane Eesti president Kersti Kaljulaid (2009).

Tallinn, 9. mai 2018

Euroopa Liikumine on kõikidele avatud Euroopa-meelne kodanikuühendus. Ühendus kuulub rahvusvahelise Euroopa Liikumise võrgustikku. Aasta eurooplase tiitli on varasemalt saanud:
2017 Marju Lauristin
2016 Matti Maasikas
2015 Siim Kallas
2014 Henrik Hololei
2013 Julia Laffranque
2012 Allar Jõks
2011 Aare Järvan
2010 Mall Hellam
2009 Kersti Kaljulaid
2008 Veiko Õunpuu
2007 Arnold Rüütel
2006 Jaan Kross
2005 Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet

Lisainfo:
Tõnu Karu, Eesti Euroopa Liikumise Nõukogu liige,
karuster@gmail.com, tel 509 7488


Eelmine
Nelipüha 2. pühal on seltsi kontor suletud
Järgmine
Piibliseltsi esindajad kohtusid peaministriga

Vastused puuduvad

Email again: