Piibliseltsi jõulutervitus

Tänavu on jõulumarkidel  Eduard Wiiralti illustratsioonid jõulusündmustele.


„Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest hea meel!” Lk 2:14 

Hea sõber! 

Oleme taas astunud advendiaega. Sõnum, mis 2000 aastat tagasi kõlas Petlemma väljadel, puudutab meid ikka veel. Ingli kuulutus on juba sajandeid ka eesti keeles kõlanud. Oleme Jumalale tänulikud meie Õnnistegija sünni eest siia maailma, kus jätkuvatele sõdadele ja konfliktidele vaatamata on säilinud igatsus rahu järele. 

Eesti Piibliselts teeb koos teiste piibliseltsidega tööd selle nimel, et emakeelne jõuluevangeelium võiks jõuda iga rahvani. Tuleval aastal möödub 500 aastat reformatsioonist, mille tulemusel algas emakeelse Piibli tõlkimise ja levitamise võidukäik, mis piibliseltside abiga üle kogu maailma kandus. Täna, kui paljud rahvad tagakiusu ja nälja tõttu kannatavad ja sõjapõgenikud otsivad paika, kus rahus elada, soovime kaasa aidata, et jõulusõnum Päästjast ka nendeni jõuaks. Jõulukuul möödub Eesti Piibliseltsi töö taastamisest 25 aastat.  

Üks hea inimene jutustas kord loo oma elust. Lapsena oli ta koos vanematega asumisel Komimaal Inta linnas. Pühapäeviti käisid mitmed eesti lapsed ühe vana pastori juures piiblitunnis. On ime, et Jumala Sõna 1950. aastatel asumisele saadetute hulgas sai levida. Kodumaalt oli sel inimesel kaasas E. Wiiralti illustratsioonidega E. Tennmanni piiblilugemik. Wiiralti piltide kaudu tekkis tal huvi Piibli maailma lähemalt tundma õppida, piiblitunnid aga andsid elule suuna. Usume, et piiblilugudel on tänagi meile midagi öelda. 

Armsad piibliseltsi toetajad! Piibliseltside ülesanne on hoolitseda selle eest, et Jumala Sõna tõlkimine ja levitamine ei lõpeks. Oleme südamest tänulikud, et olete piiblitööle oma annetuste ja eestpalvetega kaasa aidanud. Eesti Piibliselts soovib teie abiga jätkata koostööd hõimurahvastega, levitada kristlike raadiote kaudu teavet piiblitööst ning hoolitseda edaspidigi Piibli tõlkimise, väljaandmise ja levitamise eest. 

Tänavustel jõulumarkidel on tuntud eesti kunstniku E. Wiiralti pildid 1923. aastal ilmunud E. Tennmanni usuõpetuse lugemikust. Margid on kujundanud Mikk Leedjärv.

Eesti Piibliseltsi jõulumargid ilmusid esmakordselt 1996. aastal. 

Soovime jõulurahu ja õnnistatud 2017. aastat!  

Tiit Salumäe,    Eesti Piibliseltsi esimees    

 Jaan Bärenson , Eesti Piibliseltsi peasekretär

Jõulutervitus pdf formaadis
Eelmine
Eesti Piibliselts tähistas taastamise 25. aastapäeva
Järgmine
Piibliseltsi jõulumarkide näitus Pärnus

Vastused puuduvad

Email again: