Piibliseltsi üldkogu koosolek 12.06

12. juunil 2021 toimus Pirita Kloostris Eesti Piibliseltsi liikmete aastakoosolek.
Pirita kloostris võeti meid taas lahkelt vastu. Tore oli kohtuda ja üksteist ilma maskideta tervitada!
Üldkoosoleku avas EPSi esimees piiskop Tiit Salumäe, lõpupalvuse pidas aseesimees Eenok Palm. Peasekretär Jaan Bärenson andis ülevaate piibliseltsi möödunud aasta tegevusest.
Kui arvestada sellega, et võimalusi oli pandeemia tõttu märgatavalt vähem ja mitmed üritused tuli edasi lükata või ära jätta, oli PIIBLIAASTA sündmuste ja näituste hulk üllatavalt suur. Konverentsid-näitused või muud üritused leidsid aset Kolgas, Valklas, Narvas, Tallinnas, Kosel, Kostiveres, Kullamaal, Valgas. Piibliselts on tänulik kõigile kogudustele, muuseumidele, omavalitsustele ja paljudele headele inimestele, kes Piibliaasta tähistamisele kaasa aitasid.
Digikultuuri aastal oli Piibel jätkuvalt kättesaadav internetis: Piibel.net, mobiiliäppides ja piiblilugemise äpp Kalender.net. Möödunud aastal sai uue vormi ka e-piiblipood. Kui raamatukauplused olid suletud, siis oli võimalik Piiblit ja piiblialast kirjandust osta piiblipoe kaudu. Koostööd on jätkatud mitmete organisatsioonidega nagu APÜ, EEA, EELK Misjonikeskus, Emakeele Selts, Ungari Instituut, Raadio7, Pereraadio jt.
Üldkogu lõpuosas külastasime isa Vello Salo mälestustuba kloostri kolmandal korrusel, kus meenutasime tema rolli Eesti Piibliseltsi piiblitõlkimise töös. Kohalolijad jäädvustasid oma nime mälestustoa külalisraamatusse.
Päeva lõpuks pakuti kloostriõdede valmistatud traditsioonilist torti ja pirukaid.Eelmine
Tähistagem  2. mail 2021 PIIBLIPÜHA 
Järgmine
Piibliselts soome-ugri rahvaste maailmakongressil

Vastused puuduvad

Email again: