Piibliteemalisel hariduskonverentsil

Piibliseltsi peasekretär osales 22.10 Eesti Kirikute Nõukogu korraldatud hariduskonverentsil "Biblia pauperum ehk Piibilood kunstiajaloos Tallinna Raekoja ja Pühavaimu kiriku näitel".

Tervitustega esinesid EKNi haridustöö konsultant piiskop Philippe Jourdan, EKNi president peapiiskop emeeritus Andres Põder ja Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduste Eesti Liidu president Ivo Käsk. Avaettekande pidas Gustav Piir (EELK) teemal "Mis on Biblia pauperum Pühavaimu kiriku näitel?" Seejärel kõlas imeilus ja taevalik Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594) muusikaline teos Missa Papae Marcelli, mida esitas kammerkoor Voces Musicales ja dirigeeris Toomas Siitan.

Pärast kaunist muusikat toimus vestlusring (pildil) Heiki Haljasorg'i (EKNi haridustöö projektijuht) juhtimisel, kus osalesid Urve Läänemets (ÕK) ja Jaan Bärenson (Eesti Piibliselts) ning kus oli teemaks "Avastame Piiblilugusid Pühavaimu kiriku ja Raekoja näitel". Ettekannetega esinesid Vallo Ehasalu (EELK; ettekanne teemal "Vana Testamendi tähtsus Euroopa kultuuriloos"), Randar Tasmuth (EELK; ettekanne teemal "Uue Testamendi tähtsus Euroopa kultuuriloos"), Robert Tšerenkov (EMK; ettekanne teemal "Piibli ja palve tähtsus inimeste igapäevaelus"), Karmen Maikalu (EKN Eluväärtuste projektijuht; ettekanne teemal "Millistest Vana Testamendi ja Uue Testamendi kangelastest võime eeskuju võtta psühholoogi vaatenurgast?) ja Veljo Kaptein (EEKBKL; ettekanne teemal "Kas kaunis kunst ja kaunis muusika viivad meid Jumalale lähemale?").

Konverentsi lõpus oli kaetud võluv suupistete laud Tallinna Raekojas ning enne söömise algust loeti ka ladinakeelne söögipalve Benedic Domine.  

Konverentsil osales 170 inimest ning see kuulus Kirikute Nõukogu teema-aasta "Eesti usk" ning Euroopa kultuuripärandiaasta ametlikku programmi. 


Eelmine
Näitus Hõimurahvaste Aeg Mahtra Talurahvamuuseumis
Järgmine
Piibliselts külas Pärnu-Jaagupis

Vastused puuduvad

Email again: