Raamatuesitlus rahvusraamatukogu jõulumüügil

14.12 kell 17.30 esitleti Eesti Rahvusraamatukogus EELK Usuteaduse Instituudi ja Eesti Piibliseltsi väljaandeid.

12.–16. detsembril osales piibliselts traditsiooniliselt jõulukuu raamatunädalal rahvusraamatukogus. Eraldi esitleti siin EELK Usuteaduse Instituudi kogumikku „Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid“ ning Eesti Piibliseltsi väljaandeid: „Genesis ja Exodus. 1. ja 2. Moosese raamat“ ja „Piibliteksti uuringud“. 

Aastal 2017 tähistatai viie sajandi möödumist reformatsiooni algusest. Raamatus „Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid“ käsitlevad usupuhastuse vaimsust, keskseid arusaamu ning kultuuri ja elulaadi puudutavat mõju Eesti autorid Tallinnast ja Tartust. Lisaks pilguheidule minevikku arutletakse ka selle üle, kuidas võiks reformatsiooni pärand olla inspiratsiooniallikaks tänases ja homses Eestis. 

Jaan Bärenson (vasakul) ja Randar Tasmuth esitlevad uudisväljaandeidPiibli kahe esimese raamatu, Genesise ja Exoduse uue eestikeelse tõlke proovitrükk on juba varem tehtud tõlketöö ja taasloodud tõlketoimkonna töö tulemus. Vana Testamendi tõlkimise jätkamise innustajaks on lähenev 2039. aasta, kui täitub 300 aastat emakeelse Piibli esmakordsest ilmumisest. Lähem teave: veebiajakiri "Kirik ja Teoloogia"

Veel tuli tutvustamisele eestikeelne Vana Testamendi ja Uue Testamendi tekstiuuringute ajalugu ning Saksa Piibliseltsi teadusväljaandeid tutvustav 30-leheküljeline brošüür. Selles antakse lühiülevaade Biblia Hebraica (BHS) kujunemisloost ja tulevikuprojekti (Biblia Hebraica Quinta) väljavaadetest. Samuti käsitletakse Nestle-Alandi väljaannete Novum Testamentum Graece ja Ühinenud Piibliseltside väljaande Greek New Testament’i ajalugu ja olulisust tänapäeval. Lähem teave: veebiajakiri "Kirik ja Teoloogia"

Piibliseltsi lett raamatumüügil

Eelmine
„Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“ Rakveres
Järgmine
Avame taas uksed 8. jaanuaril

Vastused puuduvad

Email again: