Seltsi aastakoosolek Pirital

31. märtsil vaadati tagasi piibliseltsi 2016. aasta tegevusele, valiti nõukogu ning seati edasisi sihte. 
Pirita kloostri õdede külalislahkus ja kloostri erakordselt soe õhkkond meelitas seltsi liikmed juba mitmendat korda aastakoosolekut pidama just siia. 

Päev algas palvusega kabelis. Et kirikukalendri järgi oli paavsti legaadi ja diplomaadi, Eesti kirikuelu korraldaja Modena Wilhelmi mälestuspäev, pöörati tähelepanu tema elule ja tegevusele.

Edasi vaadati veerandtunnist filmi seltsi 2016. aasta tegevusest. Peasekretär Jaan Bärenson iseloomustas piibliseltsi rolli ühiskonnas: „Kui kiriku lävepakk on inimeste jaoks tihti liiga kõrge, siis siin saab piibliselts abiks olla, et sellest juletaks üle astuda.“ Ta tõi välja nii uue eestikeelse piiblitõlke vajaduse kui kutsus osalema ka Ühinenud Piibliseltside ülemaailmsel palvepäeval, et mõelda nendele rahvastele, kel oma emakeelset Pühakirja veel üldse ei ole.

Eraldi toodi välja, et Hõimurahvaste Aeg projekti raames on juba 10 aastat kestnud hea koostöö Eesti Evangeelse Alliansi, EELK Misjonikeskuse ja piibliseltsi vahel. Oluliseks ühiseks ettevõtmiseks on koos EKN liikmeskirikutega sügiseti korraldatav hõimurahvaste palvepäev. Ligi 20 aastat maride seal töötanud Anu Väliaho (pildil) toonitas, kuidas maride Uue Testamendi valmimisele (2007) oli kaasa haaratud suur osa rahvast ja paljude eluvaldkondade esindajad panid õla alla.


Viimase päevakorrapunktina toimus piibliseltsi nõukogu valimine. Kirikute esindajate ettepanekute alusel valiti EPSi esimeheks taas piiskop T. Salumäe ja aseesimeheks pastor E. Palm.
Päev lõppes Arne Hiobi (pildil) ettekandega tema raamatu „Patmos“ põhjal.

Tänavuse aasta lõpuni on seltsi töökavas terve rida reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud piiblinäitusi ja konverentse.

Lahked kloostriõed olid ka seekord valmistanud oivalise vahukooretordi.


Eelmine
Minipiibel väikerahvastele
Järgmine
Näitus Mahtra muuseumis

Vastused puuduvad

Email again: