Ühinenud Piibliseltside kirjastajate kokkutulek

19.-24.03 arutasid eri maade piibliseltside ja partnerorganisatsioonide esindajad Berliini lähistel kirjastamise teemadel. Rohkem kui 250 osalejaga kokkutuleku moto oli tänavu "Eemaldame tõkkeid, toome lootust".    

EPSi juhatuse liikmed Jaan Bärenson ja Mart Rannut Soome ja Lähis-Ida kolleegide vahel.
Kokkutulekut korraldatakse iga kahe aasta järel, et anda eri maade piibliseltsidele võimalus üheskoos leida uuenduslikke ja tõhusaid Piibli kirjastamise, levitamise ja tutvustamise viise. 

Päevakohasteks teemadeks on eriti digilahendused, internet ja sotsiaalmeedia. Osalejad said kohtuda teiste maade kolleegidega ja tutvuda nende väljaantud toodetega, kuulata maailmatasemel kirjastajate ettekandeid, panna pead kokku töötubades jm. 

Jälgiti ka, et iga seltsi kirjastustegevus oleks kooskõlas Ühinenud Piibliseltside laiema visiooni ja tegevuskavaga, mis võeti vastu mullu ÜPS maailmaassambleel Philadelphias kuueks aastaks. Selles on suunised piiblitoodete sihtgruppide valikuks, tehnoloogia arenguga kaasaskäimiseks, koostööks kohalike kirikutega eri kontekstides jne.Teel Wittenbergi
Reformatsiooni 500. juubeliaasta pakkus lisaks seoste avastamist väljakutsete vahel, mida kohtasid nii tollased reformaatorid kui ka tänased kirjastajad. Külastamata ei jäänud reformatsioonilinn Wittenberg, kus külalised eri mandritelt said muuhulgas näha ajaloolisi pühakirjaväljaandeid.

Martin Lutheri tõlgitud Uus Testament (1522, nn septembri-testament)
Martin Lutheri Uus Testament (1546, L. Cranach jun illustratsioonid)

Eelmine
Konverentsipäev Võrus
Järgmine
Piibliseltsi üldkogu koosolek

Vastused puuduvad

Email again: