Hõimurahvaste palvepäev

Pühapäeval, 20. oktoobril palvetatakse Eestimaa kirikute jumalateenistustel meie sugulasrahvaste pärast. Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud, Eesti Evangeelne Allianss ja Eesti Piibliselts tähistavad hõimurahvaste palvepäeva.

Me oleme tänulikud, et Jumal on hoidnud meie rahvast ja oma kogudust Eestimaal. Toogem palvepäeval Jumalale tänu ka meie hõimurahvaste eest, keda Ta on ajaloo keerdkäikudest läbi kandnud. Meie lastel ja lastelastelgi on võimalik lugeda eestikeelset Piiblit, kuid vaid vähestel soomeugrilastel on õnn omada emakeelset Jumala Sõna. Tänu paljude kaasabile ja toetusele on küll juba saadud emakeelseid piibliosi, aga need rahvad on jätkuvalt meie eestpalvetes. Samuti on meil põhjust olla tänulikud nende eest, kes sugulasrahvaste keskel kuulutavad Head Sõnumit. Mõelgem ka sealsetele kogudustele, samuti töötegijaile, kes oma rahvast teenivad.

Meie Issand ja Õnnistegija Jeesus Kristus ütleb: „Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele!“ (Mt 9:38) Olgem siis ustavad palvetöös hõimurahvaste eest! Kutsume kõiki osalema hõimurahvaste palvepäeval ja pühendama meie sugulasrahvastele aega ka palvepäevade vahelisel perioodil. Kinnitagu Issand praeguseid töötegijaid ja läkitagu välja uusi!

Peapiiskop Andres Põder, Eesti Kirikute Nõukogu
Mihkel Kukk, Eesti Evangeelne Allianss
Tiit Salumäe, Eesti Piibliselts

Pühapäeval, 20. oktoobril kell 17.00 algab EELK Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus hõimurahvaste palvepäeva oikumeeniline palvus. Jutlustab aastakümnete pikkuse kogemusega kaastööline soome-ugri misjonis, Ljus i Österi misjonisekretär Rauli Lehtonen. Muusikaga teenivad mari muusikud Anna Mišina ja Inga Pogonina. Õhtupoolik jätkub kell 18.00 misjonikohvikuga Rootsi-Mihkli kiriku Püha Olavi saalis. Tere tulemast!

Eelmine
Dokumentaalfilm "Piibel Eestis"
Järgmine
Eesti Piibliseltsi XX piiblipäev

Vastused puuduvad

Email again: