XXI piiblipäevast Jüris

Näitus Jüri Gümnaasiumis jääb lahti novembri lõpuni, Pille Arneki ettekandega saab tutvuda ka kodulehel.

See piiblipäev oli järjekorras juba 21. Esimene, 1992. aasta aprillis Pärnus aset leidnud piiblipäev oli piibliseltsi esimene avalik üritus pärast poole sajandi pikkust sunnitud pausi.

Tänavune, emakeelse Piibli 275. aastapäevale pühendatud piiblipäev algas tänupalvusega Jüri kirikus, mida juhatas kohalik õpetaja Tanel Ots. Esimesele eestikeelsele Piiblile pühendatud mälestusmärgi juures Jüri kirikuaias esines sõnavõtuga teoloog Peeter Roosimaa, kes mõni aeg hiljem alanud konverentsil Jüri Gümnaasiumis pidas avaettekande piiblitõlkimise keerukusest. Huvitavaid ettekandeid oli teisigi – ka Arne Hiobi ja Pille Arneki sõnavõtud kutsusid esile elava keskustelu. Tutvuge Pille Arneki ettekande slaidiesitlusega siit.

Piiblitöö puhul ei saa mööda ajaloost. Aastatel 1924-40 Briti ja Välismaa Piibliseltsi Eesti esindaja ja Tallinna depoo piibliloo juhataja Hendrik Kokamägi elu ja tegevust tutvustas seoses tema 130. sünniaastapäevaga Jaan Bärenson. Konverentsi lõpuks vaadati dokumentaalfilmi „Piibel Eestis. Eesti Piibliselts 200“, vesteldi kohvilaua ümber ja kirjutati käsitsi Piiblit.

Emakeelse Piibli ja Eesti Piibliseltsi ajalugu käsitlev näitus Jüri raamatukogus jääb üles novembri lõpuni.


Peeter Roosimaa meenutab 1989. aastal püstitatud mälestusmärgi juures esimese emakeelse Piibli saamislugu.


Mälestusmärk Jüri kirikuaias.

Emakeelse Piibli ja Eesti Piibliseltsi ajalugu käsitlev näitus Jüri raamatukogus:


Selline näeb välja 275 aastat tagasi, 1739. a ilmunud Piibel.


Eelmine
Eesti Piibliseltsi XXI Piiblipäev 8.11.2014 Jüris
Järgmine
Konverents "Eestikeelne Piibel 275" Maarja-Magdaleenas

Vastused puuduvad

Email again: