Piibliseltside maailmaassambleel 

12.–18. mail toimus USAs Philadelphias Ühinenud Piibliseltside seitsmes assamblee.
Ühinenud Piibliseltsid (United Bible Societies) on arvukaim erinevaid kirikuid ja konfessioone Piibli kaudu ühendav osadus, mis täna liidab kokku rohkem maid kui ÜRO. Piibliseltse on asutatud enam kui 140 maal, tööd tehakse rohkem kui 200 riigis.

Iga kuue aasta järel korraldatav maailmaassamblee toimus seekord loosungi „Jumala sõna – elav lootus kõigile“ all. Paarisajalt maalt kokku tulnud rohkem kui 500 delegaadi (pildil) seas esindasid Eestit EPSi esimees Tiit Salumäe, peasekretär Jaan Bärenson ja Ühinenud Piibliseltside turundus- ja brändijuht, Keila baptistikoguduse pastor Gunnar Mägi.

Ameerika Piibliseltsi presidendi Roy Petersoni sõnul toimus maailmaassamblee väga erilisel ajal: „2016. aasta mais tähistab Ameerika Piibliselts 200. aastapäeva ja Ühinenud Piibliseltsid oma 70. aastapäeva.“ Märgiti ära need rahvuslikud piibliseltsid, kes kahe assamblee vahel (2010–2016) oma 200. aastapäeva tähistanud: Saksa, Soome, Hollandi, India, Sri Lanka, Eesti, Taani, Rootsi, Islandi, Vene, Läti ja Norra (esindajad pildil).

Ühinenud Piibliseltside peasekretär Michael Perreau (pildil) väljendas oma lõppsõnas suurt rõõmu selle üle, et inimesed erineva kultuuri, keele ja traditsioonidega on valmis kokku tulema ja tahavad Jumala sõna viia veel paljude rahvasteni.

Maailmaassambleel võeti vastu strateegiline dokument nimega Philadelphia Tõotus, mis on järgnevaks kuueks aastaks piibliseltside tegevuse juhiseks. Piibliseltside keskseks ülesandeks on jätkuvalt piiblitõlkimine.

Eelmine
Rahvusvaheline piiblitöö seminar Tallinnas
Järgmine
Näitus "Emakeelne pühakiri" Juurus

Vastused puuduvad

Email again: