Eesti keele konverentsil Kuusalus

Eesti Piibliseltsi esindajad käisid 10. augustil Kuusalus lauritsapäeva pidustuste raames peetud eesti keele konverentsil tutvustamas uue piiblitõlke plaane ja arenguid.

Tegemist oli juba kolmanda Eduard Ahrensile pühendatud konverentsiga. Monumendilgi kujutatud Ahrens oli pikaajaline Kuusalu kirikuõpetaja, kes töötas välja nn uue eesti keele kirjaviisi, mida me kasutame siiani.

Konverentsi korraldasid Eesti Keele Instituut, Emakeele Selts ja Laurentsiuse Selts. Viimase esimees Sulev Valdmaa pidas avaettekande Ahrensi mälestuse jäädvustamisest. Lisaks Jaan Bärensoni ja Mart Rannuti ettekandele „Aja- või asjakohane keel? Uue piiblitõlke väljakutsetest“ rääkis Ene Vainik pühadest ja pahadest tundesõnadest, Enn Ernits pärisnimedest F.R. Kreutzwaldi muinasjuttudes ning Mariina Viia loodavast usumõistete sõnastikust. 

Koos käidi Kuusalu kalmistul E. Ahrensi haual (pildil) ja tema mälestusmärgi juures pastoraadi ees.

Lauritsapäev algas piduliku jumalateenistusega, kus jutlustas EELK Ida-Harju praostkonna praost Jüri Vallsalu, ja lõppes kahe kontserdiga, kus kuulajatele pakkusid rõõmu mitmed eesti tuntud muusikud. Pidustused jätkusid veel järgmisel päevalgi.


Eelmine
Piibliselts puhkab
Järgmine
Külalised Kesk-Soome Piibliseltsist

Vastused puuduvad

Email again: