Külalised Kesk-Soome Piibliseltsist

20. augustil võttis Eesti Piibliselts vastu sõpru Soomest. 


Eri koguduste liikmeid ühendav Kesk-Soome Piibliselts tähistas tänavu oma tegevuse 100. aastapäeva. Seltsi tegevuse eesmärgiks on Pühakirja levitamise ja kasutamise edendamine Soomes ning koostöös Soome Piibliseltsiga ka rahvusvahelisel tasandil. Eesti Piibliseltsil on külalistega sidemed juba 1990. aastate algusest.

Soome sõbrad olid Eestis mitmepäevasel tutvumisreisil, osa võeti ka iseseisvuse taastamise päeva ühislaulmisest lauluväljakul. Mitmed grupi liikmed on eestlastega kontaktis olnud juba aastaid, mõned neist isegi nõukogude ajal Piibleid salakaubana Eestisse sisse toonud. 

Tulijate seas oli katoliiklasi, ortodokse, luterlasi ja baptiste, kes tundsid elavat huvi meie tegemiste vastu. Ühiselt vaadati filmi piibliseltsi 2017. aasta tegevusest. Külalised avaldasid imestust, kuidas suutsime ühe aasta jooksul viia näitusi 14 eri paika Eestimaal, nii nagu see möödunud aastal teoks sai. Piibliseltsi tegevust (soome-ugri tööd, piiblitõlkimist, näituste programmi) tutvustasid ning vastasid küsimustele Jaan Bärenson ja Mart Rannut.


Eelmine
Eesti keele konverentsil Kuusalus
Järgmine
Piiblilugemine Oleviste kirikus

Vastused puuduvad

Email again: