Piiblilugemine Oleviste kirikus
Varem on korraldatud Piibli avalikku lugemist aastal 2003 ja vanalinna päevadel 2010. Eesti Piibliseltsi ja Oleviste koguduse ühistraditsiooniks saanud ettevõtmine algas seekord pühapäeva, 26. augusti pärastlõunal pidulike sofarihelidega, seejärel ütles avasõnad Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel. Eesti Piibliseltsi poolt tervitas kohalolijaid peasekretär Jaan Bärenson, kes tunnustas koguduse initsiatiivi lugeda järjekordselt avalikult Piiblit. Ta rõhutas 2018. aasta erakordsust: tänavu tähistame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kõrval veel Harald Põllu Uue Testamendi ilmumise 80. aastapäeva ja välismaal ilmunud piiblitõlke 50. aastat (1968).
Piibli esimese peatüki luges piibliseltsi juhatuse liige Mart Rannut ette 1739. aastal ilmunud esimesest, Anton Thor Helle piiblitõlkest. Järgmised peatükid loeti ette juba seni kõige uuemast, 1997. aastal avaldatud Piiblist. Üles astusid Oleviste koguduse karjased eesotsas vanempastor Siim Teekeliga, ühiskonnategelased ja mitmed teised.
28. augustiks oli piiblilugemise järg jõudnud 2. Kuningate raamatuni. Kuna parajasti viibisid Eestis visiidil Põhja- ja Baltimaade piibliseltside peasekretärid, siis osalesid lugemisel nemadki igaüks oma emakeeles. Nii kõlas piiblitekst soome, taani, fääri, islandi, rootsi, norra, läti ja leedu keeles.
1. septembril kell 22.45 jõuti ülesandega lõpule. Esmakordselt loeti Piibel läbi koos apokrüüfidega. Lugemisele kulus 94 tundi ja 45 minutit.Nädalase piiblilugemise lõpetas pühapäeval, 2.09 traditsiooniline Iisraeli õhtu, kus seekord oli teemaks Püha maa ja Piibel. Piibli saamisloost ja tõlkimisest rääkis Jaan Bärenson, kes tutvustas ka näitusi kirikus. Oleviste kirikusse oli Piibliselts piiblilugemise ajaks üles seadnud kaks näitust: kirikusaali vanade käsikirjade näituse ja kiriku eesruumi, kus Piiblit loeti, näituse eestikeelse Piibli ajaloost. Jeruusalemma Rahvusvahelise Kristliku Suursaatkonna Eesti osakonna juhatuse esimees Peeter Võsu rääkis Iisraelist kui Piibli maast. Muusikaga teenis Andrus Lukas.
Vastused puuduvad