Emakeelepäeval Narvas

14. märtsil avati TÜ Narva Kolledžis näitus "Pühakiri. Käsikirjast emakeelse Piiblini". Näitus kestab kuu aega.


Näituse avas kolledži direktor Kristina Kallas. Paremal eesti keele dotsent Mart Rannut.
Nagu igal aastal, tähistas Narva kolledž ka 2017. aastal eesti keelele pühendatud riiklikku tähtpäeva mitmekesiselt: kirjutati e-etteütlust, süveneti Eduard Viiralti kunstiteostesse, tutvuti eesti keele põhisõnavara sõnastiku ja C1 keeletaseme õpivaraga, võisteldi spontaanse kõne pidamises, kuulati kirjandusklubis ettekandeid koduloouurijatelt, uudistati samal päeval avatud eri ajastute ja maade piiblitekstide ning illustratsioonide näitust, vaadati filmi eesti keele arengust ning söödi peotorti.


Piibliseltsi ja kolledži head sidemed ulatuvad aastate taha, seltsi juhatuse liige PhD Mart Rannut juhatab ka kolledži eesti keele lektoraati. Ühiseid näitusi ja konverentse on toimunud varemgi.

Avamisel osales ka Aleksandri koguduses töötav Ingeri luterliku kiriku vaimulik Vladimir Batuhtin. Paremal piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.

Et iga eksponaadi juures oleks õige seletus, selle eest oli hea seisnud Küllike Evartov piibliseltsist.
Pisidetaile võis avastama jäädagi!Kaunis on pühakirjalehekülg ka kaugelt.Kõigile huvilistele mõeldud tasuta näitus kolledži fuajees jääb avatuks 14. aprillini.
Pidupäeva kuupäevaks on valitud luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünnipäev. Päeva tähistatakse alates 1996. aastast.


Eelmine
200 aastat piiblitööd Austraalias
Järgmine
Konverentsipäev Võrus

Vastused puuduvad

Email again: