Hispaaniakeelse Piibli juubelimark

450 aasta möödumist kastiiliakeelse Piibli esmailmumisest tähistatakse mälestusmargi üllitamisega 14.01.2019.

Margi väljaandja on Hispaania Riiklik Filateeliakomisjon, kellele esitasid selleks 114 allkirjaga taotluse Hispaania evangeelsete kristlaste mitmesugused ühendused. 
Margil on piiblitõlkija Casiodoro de Reina portree, kes pidi inkvisitsiooni eest põgenema välismaale, kus ta ka oma tõlketöö lõpule viis. Tume tagapõhi tähistab tollase ajastu süngust, kuhu emakeelne Jumala sõna valgust juurde tõi. Ära on toodud tekstid: "450 aastat Karupiiblit" ja "V sajandit protestantlikust reformatsioonist". 

Karupiibli juubeliväljaanne
Hispaania esimene, 1569 trükivalgust näinud piiblitõlge on tuntud Karupiiblina trükise tiitellehe tõttu, millel oli kujutatud puuõõnde mee järele küünitava karu gravüür, kirjastaja embleem.


Mälestusmargi väljaandmise taotlus rahuldati ülekaalukalt katoliiklikul maal alles teisel katsel. 2017. aastaks, reformatsiooni juubeliks avalduse esitamisel ei peetud ei seda ega emakeelse Piibli teemat filateeliakomisjoni poolt piisavalt tähtsateks ning evangeelsete kristlaste algatus jäi suure konkursi tingimustes väljavalitute seast välja.  

Mälestusmargi üllitamist tähistatakse tänavu 10.-14. jaanuaril Ourense linnas, kus muuhulgas esitletakse raamatut "Protestantlik reformatsioon ja Karupiibel", korraldatakse kontserte ja peetakse ettekanne teemal "Reformatsiooni mõjust tänapäeva ühiskonnas". Mark on väärtuslik ka filatelistide jaoks üle maailma.
Eelmine
Head pühadeaega!
Järgmine
Näitus ja seminar Pärnus hõimurahvaste teemal

Vastused puuduvad

Email again: