Näitus ja seminar Pärnus hõimurahvaste teemal

Laupäeval, 9. veebruaril avati Pärnus Agape kirikus Eesti Piibliseltsi näitus „Hõimurahvaste aeg“ ja toimus seminar teemakohaste ettekannetega.

Väljapanek koosnes fotonäitusest „Hetki hõimurahvastega“ ja 20.–21. sajandi piibliväljaannetest soome-ugri keeltes. Näituse avamisel märkis EPSi peasekretär Jaan Bärenson, et see pole klassikaline fotonäitus, vaid pigem kroonika hõimurahvaste elust ja meie koostööst soome-ugri rahvastega.

Seminari alustas keeleteadlane Mart Rannut teemal „Soome-ugri maailm ja kristlus“. Projekti Hõimurahvaste Aeg koordinaator Küllike Evartov oli haigestnud ja tema ettekandest „Hõimurahvaste Aeg ja koostöö hõimurahvastega“ andis  ülevaate Jaan Bärenson, kes ajaloolasena ka jätkas teemal „Piibli väljaanded soome-ugri keeltes kuni XX sajandi alguseni“. Kohvipause täitis elav arutelu.

Pühapäeval jutlustas Jaan Bärenson Pärnu Agape koguduses. Koguduse pastori Tõnu Kuusemaa arvates olid päevad toredad ja sisutihedad ning piibliselts on tänulik, et võisime ühiselt korraldada ja osa saada juba traditsioonilisest mitmekesisest nädalalõpust Pärnus.


Eelmine
Hispaaniakeelse Piibli juubelimark
Järgmine
Piiblitõlkimise statistika 2018

Vastused puuduvad

Email again: