Hõimurahvaste palvus Viimsis

Pühapäeval, 17. oktoobril algusega kell 16.00 toimus Viimsi Püha Jaakobi kirikus hõimurahvaste palvepäeva oikumeeniline palvus.

Tulijaid võttis orelimuusika saatel vastu Viimsi koguduse õpetaja Mikk Leedjärv. Traditsioonilisel palvusel teenisid kaasa EKNi president, peapiiskop emeeritus Andres Põder, EKNi täitevsekretär Ruudi Leinus, Eesti Piibliseltsi esimees piiskop Tiit Salumäe ja koguduste esindajad. Meeldejäävaks kujunes koguduse kammerkoori kõrgetasemeline esinemine.

Vaimuliku sõnumiga astus üles EELK Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru (pildil). 
„Mida saame teha oma hõimurahvaste heaks?“ küsis ta. „Tänasel pühapäeval mõtleme Kristuse saadikuks olemisele. Olles Jumala poolt kaitstud ja varustatud, on meid läkitatud maailma keskele ülesandega olla Jumala saadikud. Kui Jumal kutsub, siis ta ka teab, keda kutsub, ja ta ei loobu meie puudusi nähes. Meil on sõnum Kristuse lepitusest, aga meil peab olema seesmist tunnetust, et sõnum ei ole meie endi oma, vaid oleme vaid sõnumi kandjad ja jagajad.“ 
Leevi Reinaru meenutas Anu ja Juha Väliaho pikaajalist misjonitegevust Venemaal, samuti neid, kes hõimurahvaste seast tulid meile appi Nelja Tuule ristirännakule. Ta tuletas ka meelde Ülem-Suetuki koguduse vajadusi ja ootusi meie abi järele.
Ühises palves kanti Jumala ette kõik suurde soome-ugri peresse kuuluvad rahvad.

Seejärel avati hõimurahvastele pühendatud fotonäitus, mis oli eelnevalt pikka aega üleval Haapsalu Jaani kirikus. 

Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson vaatas tagasi Hõimurahvaste Aja enam kui 15 aasta pikkusele ühistööle ja tõdes tänulikult, et käesoleval aastal ilmus juba ajakirja Hõimurahvaste Aeg 25. number. Fotonäitust tutvustades lausus ta, et see pole tavaline näitus, vaid kajastab meie pikaajalist koostööd soome-ugri õdede ja vendadega lähemal ja kaugemal.

Novembri lõpus rändab näitus edasi Tallinna Toomkirikusse.

Fotod palvuselt: Veiko Ilus
Eelmine
Valga praostkond pidas piiblipäeva
Järgmine
Piiblipäev 30.10.2021 Tallinnas

Vastused puuduvad

Email again: