Kohtumised hõimurahvastele mõeldes 

2023. aasta hõimunädala raames korraldati koguduste ja piibliseltsi koostöös mitmeid sündmusi. 
Pühapäeval, 22. oktoobril tähistati hõimurahvaste PALVEPÄEVA. Oktoobri kolmandal pühapäeval on aastaid toimunud oikumeeniline hõimurahvastele pühendatud palvus  erinevates Eesti kirikutes: Tallinna Jaani, Rootsi-Mihkli, Viimsi, Rakvere kirikus jm.
Sel korral koguneti Eesti Piibliseltsi ja EELK Misjonikeskuse eestvõttel Saku Toomase kirikusse.
Palvuse juhatas sisse misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, jutlustas piibliseltsi juhatuse liige Mart Rannut. Jaan Bärenson puudutas oma lühikeses sõnavõtus piiblitõlkimist nii hõimurahvaste keeltesse kui ka kogu maailmas. Soome-ugri rahvaist on tervikpiibel ilmunud ungarlastel, soomlastel, eestlastel ja 10 aastat tagasi, aastal 2013 ka udmurtidel. Viimati, aastal 2019 ilmus täispiibel põhjasaami keeles.
Palveteenistus jätkus ühise palvega meie hõimurahvaste eest. Tänati Jumalat paljude soome-ugri rahvaste võimaluse eest osa saada emakeelsest Jumala Sõnast. Paluti, et Jumal hoiaks meie suurt hõimurahvaste perekonda ja et rõõmusõnum saaks jätkuvalt kuulutatud meie keskel.


Kärdla Baptistikoguduse palvelas avati hõimukuu alguses FOTONÄITUS „Hetki hõimurahvastega“. Hõimupäeval, 21. oktoobril toimus samas palvelas hõimurahvastele pühendatud HELIHARDUS.
Kavalehelt võis lugeda: „Hõimurahvaste päeval mõtleme sidemetele, mis seovad meid üheks rahvaks üle rahvuste ja riigipiiride. Täna palume õnnistust meie hõimlastele.“
Helihardusel kõlanud teoste autoreiks olid C. Kreek, R. Tobias, E. Tubin, M. Piiparinen, K. Sink, K. Raid. Lisaks eesti ja soome muusikale esitati ka J. S. Bachi jt heliloomingut.
Imeilusa kontserdi lõpetas ühine Meie Isa palve ja tänu Jumalale selle eest, et kristlus on olnud meie rahvaste elujõud.
Eelmine
Piibliseltsi XXX piiblipäev 28.10
Järgmine
Piiblipüha Tallinna Toomkirikus

Vastused puuduvad

Email again: