Piiblipüha Tallinna Toomkirikus

Valvamispühapäeval, 19. novembril peeti Tallinna Toomkoguduses Piiblipüha.
Jumalateenistusel teenisid kaasa peapiiskop Urmas Viilma, õp emeeritus Randar Tasmuth ja koguduse vaimulikud Arho Tuhkru ja Joel Siim. Muusikaga teenis kaasa kammerkoor Canorus.

Piiblipühal Markuse evangeeliumi 13:33–37 alusel jutlustanud Eesti Piibliseltsi esimees Randar Tasmuth lõpetas sõnadega: „Täna on Piiblipüha. Jumala Sõna on meie käes Piibli kujul, mis on püha ja mida saame pühitseda seda lugedes ja arvesse võttes. Ma arvan, et see on suur arm, et meile on antud valvamise pühapäev, mis on oma nime saanud otse Pühakirjast. Markuse evangeeliumi tekst ei ole ainus kirjakoht, aga täna on see keskne. Valvamisele kutsumist ei ole inimesel kerge kanda, meil on tahe see selja taha jätta. Ometi näitab Jumal ka selle mõruna mõjuva sõna kaudu meile teed õndsuse poole. Tänane valvamisele kutsuv pühapäev on üks neist andidest, mille läbi Jumal meid puhastab ja tervendab. Andku Jumal meile valvamiseks tarkust ja püsivust.“

Näitus Piibli ajaloolistest tekstidest
Sõnavõtuga pöördus koguduse poole piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson, kes tuletas meelde, et Piiblipüha pole pelgalt traditsioon, vaid tähendab koostööd, ühist osadust ja eesmärki jagada Jumala Sõna kaasinimestele. Lõppeval aastal on olnud palju väljakutseid, aga ka ühist tööd: kogudusepäev Riias, Lääne praostkonna piiblipäev Pikaveres, Piibli lugemise video salvestamine Eestimaa kogudustes jm.

Piiblipühal korraldati Toomkoguduses korjandus Piibliseltsi töö heaks.
Piibliselts tänab Toomkoguduse inimesi pikaaegse koostöö ja toetuse eest.

Fotod: Mati Schönberg

+4


Vaata statistikat ja reklaame
Võimenda postitust

Kõik reaktsioonid:
2626

Eelmine
Kohtumised hõimurahvastele mõeldes 
Järgmine
Jõulumarkide näitus Jõhvis

Vastused puuduvad

Email again: