Jõulumargid 2021

Kaunistusotstarbega markidel on lisaks evangeeliumisalmile Uno Roosvalti linoollõige aastast 1975.

Lõppev aasta on olnud Eesti Piibliseltsile mitmes mõttes eriline ja tähenduslik. Piibliseltsi katusorganisatsiooni Ühinenud Piibliseltside asutamisest möödus 75 aastat. Nende toetusel sai võimalikuks Eesti Piibliseltsi taastamine 30 aastat tagasi, 14. detsembril 1991.15 aastat tagasi ilmus esimene ajakirja „Hõimurahvaste Aeg“ number, tänavu aga nägi trükivalgust juba 25. number. Kõik need olulised sündmused oleksid väärinud jäädvustamist 2021. aasta jõulumarkidel, kuid häid mõtteid kipub võimalustest ikka rohkem olema. Tuli teha valik.

Käesoleva aasta jõulumargid on pühendatud meie vaimulikule ühistööle hõimurahvastega, mida „Hõimurahvaste Aeg“ jõudumööda peegeldab. Nendele aastatele tagasi vaadates oleme tänulikud kõigile, kes on olnud kaasas toetamas ja eestpalvetes. Võisime suvel Tartus Jaani kirikus koos erinevate kogudustega korraldada hõimurahvaste oikumeenilise palvuse rahvusvahelisel 8. Soome-ugri rahvaste maailmakongressil. Ühistöös oleme järjest enam mõistnud, kui oluline on emakeelne Jumalasõna ning see on meil eestikeelse Piibli näol olemas. Samas on meie paljudel hõimurahvastel emakeeles vaid osa sellest vaimulikust rikkusest.

Piibliselts on tänulik kõigile, kes on kaasa aidanud erineval moel piibliseltsi tööle. Vajame jätkuvalt toetajate abi, et Jumala Sõna – Piibel oleks kättesaadav nii trükituna kui ka internetis, äppides ja mujal.

Emakeelse Pühakirja vajaduse toonitamiseks oleme pannud Piibliseltsi jõulumarkidele rõõmusõnumi, mida ingel jõulusündmusel kuulutab (mitte piibliselts, nagu võiks pealkirja järgi arvata): Ärge kartke! Mul on teile hea uudis, mis rõõmustab kõiki! (Lk 2:10). See on võetud praegu valmivast uuest proovitõlkest, lisaks on toodud praegune 1997. aasta versioon, samuti vastav salm Wastsest Testamendist (1686) ning setukeelsest versioonist, võimaldades põnevat arenguseiret nii põhja- kui ka lõunaeesti keeles. Kaugemate diakrooniliste võrdluste võimaldamiseks on vastav tekst markidel esitatud ka soome, vepsa, liivi, viena- ja aunusekarjala keeles, nii et uurimisrõõmu on rohkesti. Jõulumarki kaunistab kunstnik Uno Roosvalti meeleolukas jõuluteemaline linoollõige aastast 1975. Markide kujundaja Mikk Leedjärv on lisanud juurde ka mitmeid soome-ugri motiive. 
Erikujundusega ümbrikus jõulumargid leiavad oma postkastist kõik, kelle aadressid on seltsil olemas. Uutel soovijatel tasub pöörduda Eesti Piibliseltsi Tallinnas Kaarli pst 9, helistada telefonil 6311671 või saata meil e-aadressile eps@eps.ee.  Markide tellimine ega saatmine ei kohusta millekski, aga siit võib alguse saada ilus tegu, mille vilju ja tulemusi saavad maitsta paljud.

Piibliselts on väljaandnud jõulumarke aastast 1996 ning nüüdseks on neid kogunenud nii palju, et selle väljapanek on näitus omaette. Praegu advendiajal saab jõulumarkide näitust vaadata Kostivere mõisas.

Eesti Piibliselts soovib õnnistatud Jõule!

Jaan Bärenson, Eesti Piibliseltsi peasekretär
Eelmine
Piiblipäev 30.10.2021 Tallinnas
Järgmine
Jõulumüük Kultuurikatlas

Vastused puuduvad

Email again: