Kohtumine Vabariigi Presidendiga

11. aprillil kohtusid Eesti Piibliseltsi esimees piiskop Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga. Traditsioon kinkida Vabariigi Presidendile Piibel sai alguse juba president Lennart Meri ajal.

Kohtumisel puudutati seltsi tööga seotud teemasid nagu reformatsiooni roll Piibli tõlkimises rahvuskeeltesse, teiste hulgas eesti keelde, mis on omakorda olnud aluseks meie kirjakeele ja emakeelse hariduse kujunemisele, kultuuri arengule ja omariikluse tekkele. 
Valmistudes eestikeelse Piibli 300. juubeliks (2039), on koostöös Eesti Kirikute Nõukogu ja teiste asutustega alustatud uue piiblitõlke ettevalmistamist. Piibli tõlkimise ja väljaandmise kõrval on loodud Piibli lugemise võimalus internetis, selle aasta algul valmis koostöös EKN liikmeskirikutega piiblilugemiskalendri rakendus. Piibliselts võtab osa meie hõimurahvaste tööst ja peab oluliseks sidet eestlastega nii idas kui ka läänes. 

Kersti Kaljulaidile kingiti eestikeelne Piibel kaanekujundusega Epp Maria Kokamäelt, samuti meie pühakirja kujunemist tutvustav film.
Eelmine
Näitus Mahtra muuseumis
Järgmine
Mobiilirahva evangeeliumitõlge

1 vastus

Email again:
Ülo Niinemägi 11. mai 2017
Tublid olete, Eesti Piibliseltsi armsad vennad, Eesti Piibliseltsi esimees piikopp Tiit Salumäe ja Eesti Piibliseltsi peasekretär vend Jaan Bärenson! Nüüd on presidendil väärt ja hinnaline Piibel olemas! Ootame südamest, et see leiaks ka rohket lugemist ja tsiteerimist!