Piibel president Alar Karisele

11. aprillil 2022 andsid piibliseltsi esimees Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson nimelise Piibli üle president Alar Karisele. 
Eesti Vabariigi presidendi Facebooki postituses seisab:  
"Kuigi tänapäeval on piiblit võimalik lugeda ja kuulata internetist, siis raamatute raamatut käes hoida ja paberilt lugeda on täiesti teistsugune tunne. Kui vanad perepiiblid kaaluvad umbes kolm kilogrammi, siis tänapäevased trükid alla kilo.
Eesti Piibliseltsi esimees piiskop Tiit Salumäe ja peasekretär Jaan Bärenson kinkisid mulle nimelise piibli, mille tõlge valmis 1997. aastal. Piibli tõlkimine ei lõppe aga kunagi, sest keel uueneb pidevalt ning ideaaliks on tõlkida igale põlvkonnale oma piibel. Järgmine eestikeelne piiblitõlge soovitakse valmis saada 2039. aastaks, mil esimese eestikeelse piibli tõlkest möödub 300 aastat. Tänan seltsi väärika kingituse eest ja selle eest, et nad hoiavad traditsiooni kinkida igale ametisse astunud presidendile isiklik piibel.
Rääkisime kohtumisel ka Eesti Piibliseltsi ja teiste rahvuslike piibliseltside ühisest tegevusest Ukraina Piibliseltsi toetamiseks sõjaaja oludes. Annetajate abiga trükitakse ja saadetakse ukrainakeelsed piiblid sõjast haaratud Ukrainasse ja riikidesse, kuhu ukrainlased põgenevad."


419
Inimesed, kelleni jõudsite


118
EngagementsDistribution score


Võimenda postitust

61Sina ja veel 60
4 jagamist
Meeldib

Kommenteeri
Jaga

Eelmine
2021. aasta piiblitõlkimise statistika
Järgmine
Seltsi üldkogu koosolek 2022

Vastused puuduvad

Email again: