Piiblipüha Toomkoguduses
Pühapäeval, 8. novembril tähistati Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus piiblipüha.
Jumalateenistusel teenisid õp Arho Tuhkru, õp Joel Siim ja organist Kadri Ploompuu. Kaasa teenis Peeteli koguduse kammerkoori ansambel Eve Padari juhatusel. Kiriku põhjalöövis oli üleval näitus „Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini“.
Õpetaja Joel Siim pidas huvitava ja piiblipühaks igati kohase jutluse Jumala tõotuste teemal, tuues esile Vana ja Uue Testamendi võrdset tähtsust. „Neid kahte ei ole võimalik kuidagi teineteisest lahutada, kuigi ajaloos on püütud seda teha. Vana ja Uus Testament on kui ühe terviku kaks osa: Jumala tõotused ja Jumala tõotuste täitumine. Vana Testamendi tõotused on täitunud Kristuses. Kuuldes ja lugedes Vana ja Uut Testamenti koos, teineteist täiendavana ja vastastikku avavana, mõistame, et Jumal on tõepoolest oma tõotustes ustav.“
Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson tänas oma sõnavõtus Toomkogudust hea koostöö eest, mis on järjekindlalt toiminud, sõltumata sellest, kes on olnud koguduse vaimulikud juhid. Ta tutvustas lühidalt piiblitõlke ajalugu ja rõhutas Pühakirja olulisust igale rahvale ning meie igaühe vastutust: „Piibliseltside sooviks on, et iga rahvas võiks saada oma emakeelse Piibli. Täna tegeleb sellega rohkem kui 150 piibliseltsi üle maailma. Tänavusel piibliaastal, kui tähistatakse ladinakeelse Vulgata tõlkija Hieronymose 1600. surma-aastapäeva, ilmus juba seitsmesajas piiblitõlge, ja see töö jätkub.
Piibliaastal on Eestis toimunud mitmed olulised sündmused: 30. septembril kirjutati alla ühisdeklaratsioonile paljude institutsioonide poolt, et eesti rahvas võiks saada uues tõlkes emakeelse Piibli. Meie kohus on meie vanemailt meieni jõudnud Pühakirja hoida, kasutada ja anda edasi järgmisele põlvkonnale,“ lisas Bärenson.
Vastused puuduvad