Baltimaade piibliseltsid kohtusid Leedus

Eesti Piibliseltsi töötajad võtsid osa iga-aastasest Balti piibliseltside kokkutulekust, mis seekord toimus Vilniuses 11.–13. juulil.

Siin tutvustab iga selts oma tööd ja tegemisi viimasel aastal. Arutatakse ka piiblitõlkimise ja nende levitamisega seotut üldisemalt. 


Kohal viibis Ühinenud Piibliseltside konsultant Claire Bedot (pildil), kes tutvustas ÜPSi uuemaid haldusprogramme ning pakkus lahendusi ja ideid edasiseks tegevuseks. Claire ise on töötanud piibliseltsides mitukümmend aastat. Õpetlik oli näiteks kuulda tema kirjeldust olukorrast Alžeerias, varasemas Prantsuse koloonias ja Claire ema kodumaal, kus hoolimata ühiskonna üldisest läänevastasusest on siiski võimalik edukalt misjonitööd teha.

Baltimaade piibliseltside peasekretärid: Jaan Bärenson (Eesti), Vilhelmina Kalinauskiene (Leedu) ja Valdis Teraudkalns (Läti)

Kokkutulnud ööbisid kloostris Vilniuse kesklinna servas. Programmi kuulusid veel ekskursioon mööda Vilniuse vanalinna sisehoove ja kirikuid ning laevasõit Trakai järvel. 

Tagasiteel Eestisse imetleti Köleri altarimaali Võnnu (Cesise) Jaani kirikus ning supeldi Koiva (Gauja) jões.

Järgmisel aastal lubas traditsioonilist kokkutulekut võõrustada Läti Piibliselts. Siis on tegemist kohtumisega juba 25. korda.Balti piibliseltside töötajad


Eelmine
Šoti pildipiibel Luuka evangeeliumist
Järgmine
Piibliselts puhkab

Vastused puuduvad

Email again: