Šoti pildipiibel Luuka evangeeliumist

Kunstnik  Iain Campbell maalib Glasgow kiriku kohvikus Luuka evangeeliumi teemadel.



St. George’s Tron Church on kaasaegseid teenimisviise otsiv kirik Šoti suurima linna keskel. Elu hammasrataste vahele jäänute abistamiseks tehakse siin koostööd Glasgow Linnamisjoniga, mille hoolealused käivad einestamas Metsiku Oliivipuu kohvikus, mis jagab avarat moodsat kirikuruumi jumalateenistusteks mõeldud saaliga.

Just siin, igale möödujale avatud kohvikus maalis 2015. aastal oma esimese pildi Luuka evangeeliumi ainetel - "Meie püha õhtusöömaaja" - kiriku kunstnikuks kutsutud Campbell, kasutades modellideks linnamisjoni kliente.  

Pilt sai kiiresti tuntuks. See, et meeste seast pole Jeesus selgelt ära tuntav, on kunstniku sõnul taotluslik - nägi ju Jeesus omal ajal välja samasugune nagu kõik teised. Meie aga peaksime nägema kõikides inimestes Jeesust neid toetades ja aidates! 

Campbellilt telliti veel pilte Luuka evangeeliumi ainetel, kokku 24 nagu evangeeliumis on peatükke.
Maarja rõõmukuulutamise maali modelliks sai lapseootel põgenik Iraanist. Ingli motiiv leidus ühelt surnuaialt, nagu ka keldi rist, sidudes Jeesuse sünni teema tema surmaga.





Luuka 12. peatükis räägitakse muuhulgas muretsemise mõttetusest, mida illustreerib vähihaige naise portree.
Lese ainsa poja elustamise loost kõneleb pilt lillekimbust, mis on seotud metalltara külge maja ümber, kus kedagi leinatakse. Lilled sümboliseerivad Jumala väge tuua surma puudutatud paikadesse uut elu.

Kui Iain Campbelli maaliseeria kord valmis saab, on see jätkuks kõikidele pildipiiblitele, mis on sajandite vältel meistrite poolt teostatud. Pildi keel kõneleb Jumalast sama edukalt kui tavakeel. Ehkki Šoti kirikus pole piltide kasutamise traditsioon kuigi tugev, kõnetab see väljendusvahend tänapäeval siiski edukalt, eriti kui piltidel on inimesed nagu meiegi ümber.

Šoti Piibliselts on juba üllitanud Luuka evangeeliumi eriväljaande "Portreegospel", mille kaanel on Campbelli püha õhtusöömaaja pilt ning sees 13 mustvalget portreed Glasgow Linnamisjoni klientidest. Raamatuke maksab 2.50 Šoti naela.





Kunstnik maalib piibliseltsi toel kirikukohvikus edasi ning vestleb heal meelel igaühega, kes tema tegevuse kohta huvi tunneb.

Vaata lisaks Šoti Piibliseltsi kodulehelt 
Eelmine
Piibliseltsi esindajad kohtusid peaministriga
Järgmine
Baltimaade piibliseltsid kohtusid Leedus

Vastused puuduvad

Email again: