Piibliseltsi aastakoosolek

EPSi üldkogu toimus 14. aprillil 2018 Pirita kloostris.


Piibliseltsi aastakoosolek algas 2017. aasta tegevust kajastava ülevaatega, mille oma tuntud headuses oli filmiks seadnud Mati Schönberg. Möödunud aasta jooksul toimus terve rida reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud piiblinäitusi ja konverentse. Erinevaid piibliteemalisi näitusi seati üles koguni 15 Eestimaa paigas: muuseumides, koolides, raamatukogudes, kultuurimajades ja kirikutes. Peasekretär Jaan Bärenson avaldas piibliseltsi nimel tänu hea koostöö eest nende asutuste ja organisatsioonidega ja rõhutas vajadust tihedamaks koostööks kogudustega: „Ootame ka koguduste poolset initsiatiivi! Ei tahaks nii, et meie tuleme ja teeme midagi, vaid et võiksime kohaliku kogukonna heaks ühiselt midagi teha.“

Piibliseltsi juhatuse senisele tegevusele anti positiivne hinnang ja üldkogu üksmeelse otsusega kinnitati juhatus taas koosseisus Urmas Tamm, Mart Rannut ja Jaan Bärenson. Üldkogu valis veel täiendavad liikmed nõukokku, EELK esindajatena Leevi Reinaru ja Arho Tuhkru, SPA esindajana Toivo Kaasiku.

Päev jätkus aruteluga uue piiblitõlke teemal. On Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ja 1968. aastal ilmunud Piibli 50. juubel. Harald Põllu tõlgitud Uue Testamendi ilmumisest möödub tänavu 80 aastat. Uus ettevalmistatav piiblitõlge on meie rahva tulevikule mõeldes äärmiselt oluline. Sellega ei pea ootama esimese eestikeelse Piibli 300. juubelini, tegutseda tuleb juba täna. Sõna võtsid Peeter Roosimaa, Randar Tasmuth, Ermo Jürma, Mart Rannut, Tiit Salumäe, Ruudi Leinus ja Jaan Bärenson.

Koosoleku lõppedes koguneti kloostri kabelisse palvusele. Lühijutluse pidas Tiit Salumäe.

Päev lõppes traditsiooniliselt: osavõtjatele pakuti enne teeleminekut kloostri õdede valmistatud maitsvat torti.


Eelmine
Piibliselts osales Agricola päevadel Narvas
Järgmine
Ilmunud on värske „Hõimurahvaste Aeg”

Vastused puuduvad

Email again: