Seltsi aastakoosolek 2023 Pirital

Eesti Piibliseltsi aastakoosolek toimus 22. aprillil 2023, võõrustajaks taas juba armsaks saanud Pirita kloostri külalislahke pere.

Peasekretär Jaan Bärenson esitas aruande Piibliseltsi 2022. aasta tegevusest. Koos Mati Schönbergiga oli tegevuse kajastamiseks järjekordselt koostatud ülevaade dokumentaalfilmi näol.
2022. aastal kohtusid Piibliseltsi esindajad peaminister Kaja Kallasega ja vabariigi presidendi Alar Karisega, kellele anti üle Piibel. Selts trükkis Eestis ukrainlaste jaoks ukraina- ja venekeelseid „Piiblilugusid“. See sai võimalikuks tänu paljude eestimaalaste abile. Piibliselts tänab kõiki, kes sellele kaasa aitasid.
Piiblipüha tähistati nii kevadel kui ka sügisel, näitustega oldi kaasas Mustamäe kirikupäevadel teistel üritustel. EELK Valga praostkonna piiblipühal Rannus oli Piibliseltsilt kaks näitust ja ettekanne konverentsil. Sügisel toimus XXIX piiblipäev Usuteaduse Instituudis, ilmusid ajakiri Hõimurahvaste Aeg ja traditsioonilised jõulumargid.
Jaan Bärenson, Tiit Salumäe, Randar Tasmuth

Eesti Piibliseltsi finantsaruannet esitades oli peasekretär sunnitud tõdema, et peale koroonaperioodi on tulemused tagasihoidlikumad igas töövaldkonnas. Revident Urmas Aug kinnitas, et tulud ja kulud on kajastatud õigesti, kuid Piibliselts vajab suuremat toetust kogudustelt ja piiblite müügist.

Tiit Salumäe, kes on Eesti Piibliseltsi esimehena Piibliseltsi tegevusega seotud olnud selle taastamisest saadik, oli eelnevalt teatanud vanuse tõttu tagasiastumisest sellelt kohalt. Üldkogu üksmeelse otsusega valiti uueks esimeheks dr Randar Tasmuth ja aseesimeheks taas Eenok Palm. Nõukokku valiti Eesti Metodisti Kiriku esindajaks Taavi Hollman. Eesti Piibliselts otsustas lahkuvale esimehele Tiit Salumäele anda tänuks seltsi taastamise ja kauaaegse juhtimise eest auliikme staatuse.

Peale üldkogu toimus Pirita kloostrikirikus palvus, kus kõneles piiskop Philippe Jourdan ja psalmide laulmisega teenisid kaasa kloostri õed koos abilistega. Palvusel mälestati EPSi asutajaliikmeid, nõukogu liikmeid, seltsi töötajaid ja kaastöölisi.
Peale palvust loeti isa Vello Salo tõlgitud psalme (Pirita Psaltrit).


Eelmine
Helgeid Ülestõusmispühi!
Järgmine
Üleskutse Piibli üldrahvalikuks lugemiseks

Vastused puuduvad

Email again: