Üleskutse Piibli üldrahvalikuks lugemiseks

Jumal on meie varjupaik ja tugevus, meie abimees kitsikuses ja kergesti leitav. Sellepärast me ei karda, kui maa liiguks asemelt ja mäed kõiguksid merede põhjas. (Ps 46:1–3)
Piiskop Philippe Jourdan
Oleme ääretult tänulikud emakeelse Piibli eest! Piibel on ligi 300 aastat olnud meie rahva tüvitekst. Seda loeti ja kuulati järjepidevalt, selle abil mõõdeti lugemisoskust, kontrolliti leerikõlbulikkust, õigust naist võtta ja talu pärida, sealt kuuldud väljendid on jõudnud igapäevasesse eesti keelde. Keerulistel aegadel otsitakse kindlat alust, millele rajada oma usk ja usaldus, lootus ja armastus. Selliseks sõnumiks ja armastuskirjaks on Piibel.


Piibliseltsi esimees Randar Tasmuth
Kutsume teid kõiki kaasa Piiblit lugema! See on üldrahvalik üritus, milles saab osaleda igas vanuses soovija Eestist ja üle kogu maailma. Eriti soovime kaasata kristlikud koolid, Eesti kultuuri- ja poliitilist peret, eri kirikute liikmeid ja teisi huvilisi. Igas paigas, kus Piiblit loetakse, võiks see olla kogudust toetav ettevõtmine. Seega, Piibli lugemiseks võtke ühendust oma kodukogudusega, kes korraldab salvestamise koostöös Eesti Piibliseltsiga.


Helilooja Helena Tulve
Septembris tähistame kirikuisa ja piiblitõlkija Hieronymuse päeva. Tema mälestuspäeval, 30. septembril 2023 algab salvestatud Piibli esitamine meediakanalites. Piibli lugemine on seotud Piibli uue tõlke ettevalmistamisega. Aidakem kaasa, et Jumala Sõna oleks iga Eestimaa inimese käeulatuses!
Piiblit on mitmel pool juba salvestatud. Osa kogudusi on otsustanud Piiblit lugeda piiblipühal, 7. mail. Lugemine on kavas lõpetada jaanipäevaks.

Pildid on Piibli lugemise salvestuselt 22. aprillil Pirita kloostris EPSi üldkogu järel. Loeti Isa Vello Salo tõlgitud Psalme. Fotod: Mati Schönberg


Eelmine
Seltsi aastakoosolek 2023 Pirital
Järgmine
Läkitus ja palve Piiblipühaks 2023

Vastused puuduvad

Email again: