Tallinna Toomkogudus pidas piiblipüha

Pühapäeval, 27. oktoobril peeti Toomkirikus piiblipüha.

Koguduse õpetaja Arho Tuhkru (pildil) rõhutas eestikeelse Piibli 280. aastapäevaga seoses emakeelse Jumala sõna tähtsust. Peapiiskop Urmas Viilma lähtus oma jutluses tekstist "Teie olge siis täiuslikud, nõnda nagu teie taevane Isa on täiuslik!" (Mt 5:48), peatudes selle piiblisalmi eri tõlgetel meie ajaloos. Samuti rõhutas ta armastuse tähtsust, mis oli krahv Zinzendorfi Tallinna visiidi ajaks siinsete vaimulike hulgas maad võtnud (viimane pidas ka ise Toomkirikus jutluse 25.09.1736) ning võimaldas valminud esimese piiblitõlke trükiks vajaliku raha kokku panna.

Jaan Bärenson tervitas kogudust Eesti Piibliseltsi nimel ja tänas Toomkogudust kauaaegse toetamise ja koostöö eest. Ta juhtis Zinzendorfi jt kõrval tähelepanu ka hilisematele olulistele isikutele, kel oli usku, et piiblitöö Eestimaal jätkub. Üks nendest oli kunagine piibliseltsi töötaja, Jaan Bärensoni vanaisa Karl Kibuspuu. Veel tõstis ta esile Jüri Raudsepa tegevust Piibli monumendi püstitamisel Jüri kirikuaeda 30 aastat tagasi. Bärenson avaldas lootust, et ka meie, praegune põlvkond, võiksime olla osalised uue piiblitõlke loos ja jätta selle valmimisele sama sügava jälje nagu meie eelkäijad.

Jumalateenistusel teenis muusikaga koguduse koor Laudate Dominum Veljo Reieri juhatusel. Orelil mängis Kadri Ploompuu.

Piibliselts oli piiblipüha jaoks ka vastava näituse kirikusse üles pannud, mis sobis kenasti kokku pärast teenistust pakutud sooja kohvi ja magusa kringliga.


Eelmine
Hõimurahvaste palvepäev
Järgmine
Eesti Piibliseltsi XXVI Piiblipäev

Vastused puuduvad

Email again: