Eesti Piibliseltsi XXIV piiblipäev Tartus

Piibliseltsi iga-aastane üritus kandis tänavu pealkirja „Piiblitõlkimise päevaprobleeme“ ning toimus 4. novembril Eesti Rahva Muuseumis. Muuhulgas esitleti proovitõlget 1. ja 2. Moosese raamatust.

ERMi direktor Tõnis Lukas avas päeva sooja tervituse ja sõnavõtuga. Ettekande piiblitõlgetest ja -tõlkimisest pidas TÜ Usuteaduskonna teadur dr Ain Riistan. 

Usuteaduskonna juhataja dr Urmas Nõmmik kõneles Vana Testamendi tõlkimise strateegiast. 

TÜ doktorant Diana Tomingas rääkis heebrea proosa sõnajärje kajastumisest eesti piiblitõlgetes. Usuteaduse Instituudi dekaan dr Randar Tasmuth käsitles Jeesuse aja juutluse mõju UT tekstide mõistmisele ja tõlgendamisele.

Dr Peeter Roosimaa ettekande aluseks oli Markuse evangeeliumi tekst „Aga Jeesus pöördus, vaatas jüngritele ja sõitles Peetrust: „Tagane, vastupanija, sest sa ei mõtle Jumala, vaid inimese viisil!”“ (Mk 8:33).
Konverentsi viimane ettekanne viis osalejad piibliseltsi töötaja, TLÜ doktorandi Ergo Naabi juhendamisel ja tema viimase suve reisipiltide kaudu (aja)rännakule muistsesse Efesosse. 

Seejärel esitleti otse trükikojast saabunud EPSi uut trükist, „Genesise ja Exoduse“ prooviväljaannet eesti keeles.

Päev ERMis lõppes ühise soome-ugri püsinäituse külastamisega. 


Tegemist oli ühega reformatsiooni juubeliaasta üritustest ning toimus koostöös Eesti Kirikute Nõukogu, Tartu Ülikooli Usuteaduskonna ja EELK Usuteaduse Instituudiga.Eelmine
Raamat väikerahvaste piiblitõlkijatest
Järgmine
Vene kaasaegne õppepiibel

Vastused puuduvad

Email again: