Maikuu algab piiblipühaga

Armsad vennad ja õed! Maikuu esimesel pühapäeval tähistame koos Ühinenud Piibliseltside, Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute ja kõigi kristlastega piiblipüha. Täna ja alanud nädalal palvetatakse piiblitöö pärast üle kogu maailma.

Maailm meie ümber on muutunud. Ühiskonnas suureneb vägivald ja kannatab vaimne tervis – muretsetakse, kardetakse, vastandutakse. Mitu aastat oleme olnud koroonapandeemia kütkes, nüüd mõjutab meid kõiki Venemaa sõda Ukraina rahva vastu. Inimesed otsivad oma kahtlustes midagi kindlat, millele rajada oma usk ja usaldus, lootus ja armastus. Selliseks armastussõnumiks, armastuskirjaks on Piibel. Tänu Jumalale, et meie võime Piiblit lugeda, seda omada. Maailmas on riike, kus kristlasi taga kiusatakse, alandatakse ning pühakirja lugemist keelatakse.

Keerulistel ja murelikel aegadel tuleb kätte võtta pühakiri. Ühtede jaoks on see toiming igapäevane, teised peavad enne avamist sellelt ehk tolmu pühkima, kolmandate jaoks toimub see esimest korda elus. See on Piibel, Jumala sõna – ning just see on selle raamatu väärtus.

Nii nagu pärast Teise maailmasõja õudusi ühinesid 1946. aastal piibliseltsid, et ühiselt aidata inimesi rahu ja lootuse sõnaga, nii ka täna, kus käimasolev sõda on vapustanud maailma, on piibliseltsid aitamas ukrainlasi Jumala sõnaga. Juba sõja esimestel päevadel hakkasid piibliseltsid koostöös Ukraina Piibliseltsiga otsima võimalusi pühakirja trükkimiseks. Kaks sõjakuud on näidanud, et piibliseltside ühistöö on jätkuvalt tugev ja viljakas. Kogu Ühinenud Piibliseltside tegevuse aja on piibliseltsid aidanud Jumala sõnaga neid rahvaid ja maid, kus on olnud sõjad, kristlaste tagakiusamine, kus Piibel on olnud keelatud või on puudunud emakeelne Piibel. Nii ka täna.

Mitmete piibliseltside hulgas on ka Eesti Piibliselts andnud oma panuse sellesse töösse. Tallinna Raamatutrükikojas trükiti äsja 4500 eksemplari ukrainakeelseid „Lastepiibleid“ ja sama suur hulk venekeelseid.

Oleme tänulikud teile kõigile, kes olete toetanud ettevõtmist „Piiblid Ukrainale“. Hetkel on annetatud 22 845 eurot. Ukraina vajab jätkuvalt meie kõigi abi. Samas vajavad jätkuvalt toetust ka Eesti Piibliseltsi mitmed tegevusalad. Kutsume kõiki Eestimaa kogudusi toetama Piibli uue tõlke valmimist. Samuti vajame toetust, et pühakiri oleks jätkuvalt kättesaadav internetis, äppides ja mujal. Aidakem kaasa, et Jumala sõna oleks iga Eestimaa inimese käeulatuses!

Jumal on meie varjupaik ja tugevus, meie abimees kitsikuses ja kergesti leitav. Sellepärast me ei karda, kui maa liiguks asemelt ja mäed kõiguksid merede põhjas. Ps 46:1–3

Piiskop Tiit Salumäe, EPSi esimees

Jaan Bärenson, EPSi peasekretär

PALVETAGEM

Armastav ja armuline Jumal. Tuleme Su ette tänumeeles. Täname Sind
– Pühakirja eest, kust leiame juhatust ja julgustust ning uuendust
– pooleteisesaja piibliseltsi teenimise eest 240 maal
– täispiibli tõlke eest 719 keeles, mis toob lootust miljarditele inimestele maailmas
– eelmisel aastal valminud 90 uue piiblitõlke eest kasutamiseks 800 miljonile inimesele
– jätkuvate õnnistuste eest meie töös nii headel kui halbadel aegadel.

Palume üheskoos oma vendade ja õdedega meie töös:
– Sinu juhatust, et anda lootust Sinus meie rahvastele
– rahu, värskendust ja hingetõmbeaega ebakindlatel aegadel
– piiblitöö laienemist piibliseltside, partnerite ja teiste kaudu, kes väsimatult edendavad piiblitööd
– nende eest, kes töötavad jätkuvalt, et muuta Piibel kättesaadavaks
– meie vaimuelu ja koosmeele eest
– et avaneksid võimalused, et igaüks saaks Piiblit emakeeles lugeda.

Täname teie palvete eest piibliseltside palvepäeval ja edaspidi. Olgem koos palves aastal 2022, tänades Jumalat tema ustavuse eest, usaldades tema juhtimist ja väge kõigis olukordades.
Aamen.

Palume toetada piiblitööd Eesti Piibliseltsi kontodele:

SEB:     IBAN: EE461010022001090003       SWIFT: EEUHEE2X

Swedbank:     IBAN: EE232200001180002451       SWIFT: HABAEE2XEelmine
Seltsi üldkogu koosolek 2022
Järgmine
Piibli ajaloo näitus TTÜ-s

Vastused puuduvad

Email again: